Przepis

wyrabianie
5 min
wyrabianie
1. Mąkę pszenną przesiewamy. Wszystkie składniki ciasta na czosnkowe bułeczki do odrywania (oprócz oliwy i nadzienia) mieszamy, zagniatamy i wyrabiamy przez kilka minut ręcznie lub za pomocą robota kuchennego z hakiem tak długo, aż ciasto będzie gładkie i elastyczne. Dopiero pod koniec wyrabiania dolewamy 1 łyżkę oliwy.
wyrastanie
60 min
wyrastanie
2. Dobrze wyrobione ciasto przykrywamy ściereczką i odstawiamy w ciepłe miejsce (w temperaturze pokojowej) do podwojenia objętości. Wyrastanie ciasta na bułeczki czosnkowe zajmie około 1 godziny.
formowanie
5 min
formowanie
3. Wyrośnięte ciasto cienko wałkujemy i za pomocą ostrego noża lub noża do pizzy kroimy wzdłuż na 5 pasów. Pasy ciasta smarujemy Smakowitą pastą z ziaren fasoli z papryką oraz doprawiamy przeciśniętym czy drobno posiekanym czosnkiem. Następnie długie pasy ciasta kroimy w poprzek na około 6 małych kwadratów.
formowanie
5 min
formowanie
4. Kwadraty z ciasta na bułeczki czosnkowe układamy na 6 równej wysokości stosików tak, by nadzienie znajdowało się w środku. Tyle wystarczy, jeśli używasz formy na muffiny z 6 wgłębieniami. Jeśli masz formę na 12 muffin, to każdy stosik przekrawamy jeszcze raz na pół, aby uzyskać 12 kawałków ciasta.
drugie wyrastanie
30 min
drugie wyrastanie
5. Formę na muffiny (u mnie z 12 wgłębieniami) natłuszczamy oliwą. Do każdego wgłębienia wkładamy po jednym stosiku z nadzieniem, czyli przyszłej czosnkowej bułeczce. Przykrywamy ściereczką i pozostawiamy na 20 minut do ponownego wyrośnięcia.
pieczenie
17 min
pieczenie
6. Wyrośnięte bułeczki czosnkowe wstawiamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 220 stopni i pieczemy przez około 15 minut lub do zarumienienia. Upieczone bułeczki wyciągamy z formy i studzimy przed jedzeniem.
Pasta z fasoli z papryką
Chcesz dodać swoim ulubionym kanapkom wyjątkowego smaku? SmakoWita pasta z ziaren fasoli z czerwoną papryką stanie na wysokości zadania!
Więcej o tym wariancie
Ziarna fasoli
Fasola to jedna z najpopularniejszych roślin wśród strączków. Ze względu na różnorodność odmian i właściwości odżywcze, fasola znajduje zastosowanie w tradycyjnej, ale i w nowoczesnej kuchni.
Dowiedz się więcej