Przepis

wyrabianie
15 min
wyrabianie
1. Mąkę pszenną mieszamy z solą, suszonymi drożdżami i suszonym tymiankiem. Dolewamy letnią wodę oraz połowę oliwy. Zagniatamy elastyczne i gładkie ciasto.
pierwsze wyrastanie
60 min
pierwsze wyrastanie
2. Dobrze wyrobione ciasto na prowansalskie bułeczki odstawiamy w ciepłe miejsce. Ciasto potrzebuje około 1 godziny na wyrastanie lub do momentu podwojenia objętości.
grillowanie
10 min
grillowanie
3. W czasie wyrastania ciasta kroimy warzywa na plasterki. Grillujemy na rozgrzanym ruszcie bakłażany i cukinię. Plastry pomidorów pozostawiamy świeże.
formowanie
5 min
formowanie
4. Wyrośnięte ciasto na bułeczki prowansalskie dzielimy na 8 równych części i formujemy z nich kuleczki.
drugie wyrastanie
15 min
drugie wyrastanie
5. Uformowane kulki układamy na blasze wyłożonej pergaminem. Odstawiamy na 15 minut pod przykryciem do wyrastania. Następnie w każdej bułeczce prowansalskiej robimy wgłębienie za pomocą małej szklanki lub z użyciem czystego słoiczka po paście z ziaren fasoli Smakowita – ma idealną średnicę.
przygotowywanie nadzienia
5 min
przygotowywanie nadzienia
6. Każdą bułeczkę prowansalską wypełniamy Smakowitą pastą z ziaren fasoli.
przygotowywanie nadzienia
5 min
przygotowywanie nadzienia
7. Na bułeczkach prowansalskich z pastą Smakowita układamy plastry przygotowanych wcześniej warzyw. Skrapiamy je pozostałą oliwą i oprószamy tymiankiem.
pieczenie
15 min
pieczenie
8. Rozgrzewamy piekarnik do temperatury 220 C. Bułeczki prowansalskie pieczemy przez ok. 15-17 minut.
Pasta z fasoli z ziołami
Chcesz wzbogacić swoje ulubione kanapki o wyjątkowy smak i naturalne źródło błonnika? SmakoWita pasta z ziaren fasoli z ziołami sprawdzi się idealnie!
Więcej o tym wariancie
Ziarna fasoli
Fasola to jedna z najpopularniejszych roślin wśród strączków. Ze względu na różnorodność odmian i właściwości odżywcze, fasola znajduje zastosowanie w tradycyjnej, ale i w nowoczesnej kuchni.
Dowiedz się więcej