Przepis

przygotowywanie składników
5 min
przygotowywanie składników
1. Ugotowane młode ziemniaki rozgniatamy niezbyt dokładnie i odstawiamy do wystygnięcia.
mieszanie składników
1 min
mieszanie składników
2. W misce mieszamy składniki na chrupkie pieczywo: mąkę pszenną chlebową i mąkę żytnią razową, ugotowane i rozgniecione młode ziemniaki, drobno posiekany koperek oraz sól.
Wyrabianie ciasta
10 min
Wyrabianie ciasta
3. Do ciasta na chrupkie pieczywo stopniowo dolewamy wodę oraz oliwę zagniatając ciasto. Wyrabiamy krótko, tylko do połączenia się składników. Ciasto na chrupkie pieczywo może lekko się lepić, ale nie powinno się rozlewać. Jeśli tak się dzieje, podsypujemy niewielką ilością mąki pszennej.
wałkowanie
5 min
wałkowanie
4. Na oprószonej mąką stolnicy wałkujemy cienko porcje ciasta na chrupkie pieczywo.
wycinanie
5 min
wycinanie
5. Z rozwałkowanego ciasta na chrupkie pieczywo wycinamy foremką niewielkie kształty.
układanie
1 min
układanie
6. Chlebki układamy na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
pieczenie
15 min
pieczenie
7. Chrupkie pieczywo z młodymi ziemniakami wkładamy do uprzednio nagrzanego piekarnika do temperatury 220 stopni i pieczemy przez około 15 minut lub do zarumienienia się. Upieczone chlebki najlepiej smakują tego samego dnia.
Pasta z fasoli z papryką
Chcesz dodać swoim ulubionym kanapkom wyjątkowego smaku? SmakoWita pasta z ziaren fasoli z czerwoną papryką stanie na wysokości zadania!
Więcej o tym wariancie
Ziarna fasoli
Fasola to jedna z najpopularniejszych roślin wśród strączków. Ze względu na różnorodność odmian i właściwości odżywcze, fasola znajduje zastosowanie w tradycyjnej, ale i w nowoczesnej kuchni.
Dowiedz się więcej