Przepis

przygotowywanie farszu
15 min
przygotowywanie farszu
1. Paprykę, pieczarki i cebulę kroimy w kostkę i smażymy na łyżce oleju, aż zmiękną i odparuje z nich płyn. Doprawiamy solą, pieprzem, płatkami chili oraz oregano do smaku i odstawiamy do wystygnięcia.
przygotowywanie zaczynu
15 min
przygotowywanie zaczynu
2. Świeże drożdże mieszamy z niewielką ilością odmierzonej do przepisu wody, łyżką mąki pszennej oraz cukrem. Odstawiamy na około 15 minut do wyrośnięcia. Zamiast świeżych drożdży można użyć suszonych drożdży instant. W takim przypadku używamy 5g drożdży i możemy dodać je bezpośrednio do mąki pszennej.
pierwsze wyrastanie
60 min
pierwsze wyrastanie
3. Wszystkie składniki ciasta na chleb piknikowy łączymy. Zagniatamy elastyczne i odchodzące od dłoni ciasto. Przykrywamy i odstawiamy do wyrośnięcia na ok. 45-60 minut lub do podwojenia objętości. Wyrastanie chleba oczywiście w pokojowej temperaturze.
formowanie ciasta na chleb
5 min
formowanie ciasta na chleb
4. Wyrośnięte ciasto na chleb piknikowy rozwałkowujemy na prostokąt o grubości ok. 1 cm. Ciasto delikatnie podsypujemy mąką, aby nie przykleiło się do blatu. Płat ciasta na chleb smarujemy Smakowitą pastą z ziaren fasoli.
nadzienie do chleba
5 min
nadzienie do chleba
5. Na posmarowany Smakowitą pastą płat ciasta na chleb piknikowy dokładamy wcześniej przygotowane warzywa. Całość kroimy na 9 prostokątów.
drugie wyrastanie
20 min
drugie wyrastanie
6. Każdy prostokąt ciasta składamy na pół w taki sposób, aby farsz znajdował się wewnątrz. Tak złożony wkładamy do formy keksowej wyłożonej papierem do pieczenia - jeden obok drugiego. Przykrywamy czystą ściereczką i ponownie odstawiamy chleb piknikowy na ok. 20-30 minut do wyrośnięcia.
pieczenie chleba
35 min
pieczenie chleba
7. Piekarnik rozgrzewamy do temperatury 200 stopni. Wkładamy keksówkę z chlebem i pieczemy przez ok. 35 minut, do suchego patyczka. Upieczony chleb piknikowy wyciągamy i studzimy na kuchennej kratce.
Ocena czytelników: 5 z 5 ocen

Wasze komentarze

  • Julia 27 grudnia 2016 o 18:16

    Jaki duży prostokąt i jaka duża keksówka ?

    • Tosia 30 grudnia 2016 o 10:11

      Z tym prostokątem to od nas zależy jak chcemy mieć grube ciasto. Keksówka klasyczna ok. 10-12 cm x 23-35 cm.

  • Magda 24 czerwca 2016 o 22:58
    Ocena:

    Zrobilam wczoraj z podwojnej porcji. Wyrosl jak szalony, wyszly mi 3 korytka! Jest pyszny, do piwa na wieczór – jak znalazł ☺

  • Majka 19 czerwca 2016 o 20:25
    Ocena:

    Bombowy 🙂 Postanowiłam, że to właśnie ten będzie moim pierwszym odrywańcem 😉 Z przyjemnością zrobię każdą inną opcję.

  • Agnieszka 16 czerwca 2016 o 21:06
    Ocena:

    cudowny, smaczny, prosty!

  • Giolanta 5 października 2015 o 19:40
    Ocena:

    Wyszedł wspaniały !! Dzisiaj znowu robię !!!

  • Giolanta 30 września 2015 o 22:25
    Ocena:

    Po pierwszym wyrośnięciu chyba muszę dodać mąki aby wywałkować, bo jest bardzo ciągnące się. Nie zaszkodzi dodatkowa mąka ????

    • Tosia 1 października 2015 o 11:01

      Nie zaszkodzi, pod warunkiem, że nie dostanie się surowa mąka jakby do wewnątrz ciasta, ale z wierzchu można podsypywać, szczególnie przy wałkowaniu 🙂

  • Aga 3 lipca 2015 o 15:29

    Wygląda wspaniale! Świetny pomysł na przekąskę. Jak by to wyszło z jakąkolwiek inną mąką? (nigdy nie piekłam chleba)

Napisz komentarz

Dodaj obrazek:

Maksymalna wielkość pliku: 2 MB

Oceń przepis
Pasta z fasoli z papryką
Chcesz dodać swoim ulubionym kanapkom wyjątkowego smaku? SmakoWita pasta z ziaren fasoli z czerwoną papryką stanie na wysokości zadania!
Więcej o tym wariancie
Ziarna fasoli
Fasola to jedna z najpopularniejszych roślin wśród strączków. Ze względu na różnorodność odmian i właściwości odżywcze, fasola znajduje zastosowanie w tradycyjnej, ale i w nowoczesnej kuchni.
Dowiedz się więcej