Przepis

wyrabianie
15 min
wyrabianie
1. W misce mieszamy mąkę pszenną, drożdże suszone, proszek do pieczenia, cukier oraz sól. Stopniowo dolewamy letnie mleko i letnią wodę oraz 1 łyżkę oleju - jednocześnie zarabiając ciasto. Następnie wyrabiamy energicznie ciasto do momentu, kiedy będzie elastyczne i gładkie. Ciasto na chińskie bułeczki BAO nie powinno kleić się do dłoni, ale nie może być zbyt suche.
pierwsze wyrastanie
60 min
pierwsze wyrastanie
2. Dokładnie wyrobione ciasto na chińskie bułeczki BAO przykrywamy czystą ściereczką i odstawiamy w temperaturze pokojowej na około 1 h lub do podwojenia objętości.
dzielenie ciasta
15 min
dzielenie ciasta
3. Wyrośnięte ciasto na chińskie bułeczki BAO wałkujemy na grubość 3/4 cm. Następnie wycinamy okrągłe kształty na chińskie bułeczki BAO o średnicy około 10 cm.
formowanie
10 min
formowanie
4. Każdy kawałek ciasta na chińskie bułeczki BAO smarujemy olejem z jednej strony i składamy na pół w taki sposób, aby natłuszczona część znalazła się w środku.
drugie wyrastanie
20 min
drugie wyrastanie
5. Bułeczki BAO układamy w naczyniu do gotowania na parze zachowując odstępy pomiędzy nimi. Przykrywamy i odstawiamy w ciepłym miejscu na około 20 minut do ponownego wyrośnięcia.
gotowanie
12 min
gotowanie
6. Sito z wyrośniętymi bułeczkami BAO ustawiamy nad gotującą się wodą i gotujemy na parze przez około 10-12 minut.
studzenie
10 min
studzenie
7. Chińskie bułeczki BAO studzimy lub podajemy na ciepło z ulubionymi dodatkami np. pastą z ziaren fasoli Smakowita i chrupiącymi warzywami.
Pasta z fasoli z ziołami
Chcesz wzbogacić swoje ulubione kanapki o wyjątkowy smak i naturalne źródło błonnika? SmakoWita pasta z ziaren fasoli z ziołami sprawdzi się idealnie!
Więcej o tym wariancie
Ziarna fasoli
Fasola to jedna z najpopularniejszych roślin wśród strączków. Ze względu na różnorodność odmian i właściwości odżywcze, fasola znajduje zastosowanie w tradycyjnej, ale i w nowoczesnej kuchni.
Dowiedz się więcej