Przepis

wyrabianie
6 min
wyrabianie

1. Mąkę przesiewamy i mieszamy z drożdżami, solą. Mleko podgrzewamy w rondlu z wodą i łyżką masła, tak aby płyn był letni. Stopniowo wlewamy płyn do suchych składników i zaczynamy wyrabiać ciasto. Po ok. 6 minutach ciasto powinno osiągnąć formę elastycznej kuli odstającej od ręki.

pierwsze wyrastanie
90 min
pierwsze wyrastanie

2. Przekładamy ciasto do miseczki, przykrywamy ściereczką i stawiamy w ciepłym miejscu bez przeciągów na 1,5 godziny.

formowanie
10 min
formowanie

3. W tym czasie przygotowujemy farsz. Łączymy wędzony twaróg z łyżką mascarpone i tartym parmezanem. Przyprawiamy go solą i pieprzem do smaku. Wyrośnięte ciasto przekładamy na blat. Dzielimy na 5 części. Pierwszą z nich wałkujemy na okrągły placek o grubości ok. 1 cm. Na środku umieszczamy 1-2 łyżki serowego farszu, zostawiając brzegi wolne. Następnie zawijamy brzegi ku środkowi, tworząc coś w rodzaju kieszonki. Spłaszczamy ręką, by uzyskać placek. Czynność powtarzamy z każdą częścią ciasta uzyskując 5 placków.

grillowanie
10 min
grillowanie

4. Na patelni rozgrzewamy oliwę. Kładziemy pierwszy chlebek i smażymy przez ok. 4 minuty, przewracamy go na drugą stronę i smażymy kolejne cztery minuty. Następnie zdejmujemy i odsączamy z tłuszczu przy pomocy ręcznika papierowego, a na patelni smażymy kolejny chlebek.

Smakowita de Luxe
Smakowita de Luxe
Kromka świeżego chleba z chrupiącą skórką i miękkim wnętrzem, a do tego Smakowita de Luxe. Dobro z ziaren!
Więcej o tym wariancie
Pszenica
Pszenica
Uniwersalne i bardzo lubiane w Polsce ziarno, o niezwykle przyjemnym słodko-orzechowym smaku.Mąka pszenna to nieodzowny element każdej kuchni, są w szczególności cenione wśród miłośników domowych …
Dowiedz się więcej