Przepis

wyrabianie
5 min
wyrabianie
1.Połącz ze sobą w misce mąkę, drożdże i sól. Zacznij powoli dolewać ciepłą wodę i zagniatać ciasto. Zagniataj aż masa osiągnie jednolitą, bardzo elastyczną konsystencję, trochę przypominającą ciepłą plastelinę. Zagniataj intensywnie jeszcze przez 5 minut, aby napowietrzyć ciasto.
pierwsze wyrastanie
90 min
pierwsze wyrastanie
2.Wsadź ciasto do miski i owiń miskę folią do żywności. Odstaw w ciepłe miejsce (na przykład niedaleko lekko rozgrzanego palnika) na ok. 1,5-2 godzin, aż ciasto podwoi objętość.
drugie wyrastanie
30 min
drugie wyrastanie
3.o upływie tego czasu uformuj z ciasta długi rulon i pokrój go na 12 jednakowych części. Z każdej części uformuj cienki rulon o długości ok. 30 centymetrów i owiń nim ciasno parówkę. Powtórz tę czynność w stosunku do każdej parówki. Uformowane bułeczki przełóż na wyłożoną papierem do pieczenia blachę od piekarnika, przykryj materiałową szmatką i odłóż w ciepłe miejsce jeszcze na pół godziny.
pieczenie
25 min
pieczenie
4.Rozgrzej piekarnik do 200 stopni. Po upływie czasu wyrastania roztrzep widelcem jajko w małej miseczce i posmaruj pędzelkiem każdą bułeczkę. Piecz aż zbrązowieją, przez ok. 25 minut. Wyjmij i odstaw do ostygnięcia. Podawaj z ulubionym sosem.
Ocena czytelników: 5 z 1 ocen

Wasze komentarze

  • Ewa 9 sierpnia 2017 o 10:10

    Czy bułeczki upieczone wieczorem będą następnego dnia świeże? Chciałabym dać je dzieciom w czasie podróży

    • Tosia 9 sierpnia 2017 o 22:48

      Jeśli będą w chlebaku lub w lodówce to jak najbardziej tak 🙂 Można też wyrośnięte i uformowane wstawić do lodówki, rano doprowadzić do temperatury pokojowej i wrzucić do pieca.

  • Malwina 26 czerwca 2017 o 19:12

    Świetny przepis szybki i smacznymoje dzieci poprostu kochają takie przysmaki☺

  • pila 5 marca 2014 o 13:55

    super przepisz 🙂 fajne fotki, wsyztsko dorbze opisane:)

  • Ewa 12 czerwca 2013 o 11:01

    Dzisiaj będę robić bułki z przedziałkiem. Inne przepisy na bułki też będę próbować. Sama piekę chleb na zakwasie i już innego nie uważam, Może w chlebowniku leżeć nawet tydzień. Skórka wierzchnia trochę twarda, ale za to jaki smak……..mniam. Myślę że bułki też się udadzą, Napiszę na pewno. A tak w ogóle to ta strona jest wspaniała. Tutaj też znalazłam przepis na hodowlę zakwasu chlebowego, bo pierwszy nieopatrznie za kolejnym razem zużyłam całkowicie. Pozdrawiam wszystkich domowych piekarzy i piekarenki.

  • Edytka 5 marca 2013 o 20:59
    Ocena:

    Bardzo fajny pomysł na bułki z parówkami. Ja właśnie włożyłam je do piekarnika. Już jestem bardzo głodna, tak pięknie pachną. Dziękuję za przepis 🙂

  • kobert 11 stycznia 2013 o 12:31

    wlasnie je robie zobaczymy co z tego wyjdzie…ale mi zawsze wychodzi 🙂 postanowilem razem z parowka owinac tez pasek papryki mam nadzieje ze dam rade i nie zepsuje

  • goga 4 lipca 2012 o 23:10

    Uwielbiam takie przekąski, kupuję parówki wieprzowe w lidlu, mają dużą zawartość mięsa i super się sprawdzają do zapiekania:)

  • gosia 3 lipca 2012 o 08:29

    Taka młoda osoba a tak uzdolniona kulinarnie…ba! podziwiam kunszt wykonania i sama pasje.

Napisz komentarz

Dodaj obrazek:

Maksymalna wielkość pliku: 2 MB

Oceń przepis
Smakowita de Luxe
Smakowita de Luxe
Kromka świeżego chleba z chrupiącą skórką i miękkim wnętrzem, a do tego Smakowita de Luxe. Dobro z ziaren!
Więcej o tym wariancie
Pszenica
Pszenica
Uniwersalne i bardzo lubiane w Polsce ziarno, o niezwykle przyjemnym słodko-orzechowym smaku. Mąka pszenna to nieodzowny element każdej kuchni, są w szczególności cenione wśród miłośników domowych …
Dowiedz się więcej