Przepis

wyrabianie
5 min
wyrabianie
1. Masło rozpuszczamy w rondelku, a następnie studzimy. Mieszamy z mlekiem, które wlewamy do rozbełtanych jajek. Mąki przesiewamy do misy, mieszamy z proszkiem do pieczenia i cukrem. Wlewamy mokre składniki do suchych i mieszamy ze sobą chwilę ciasto, jedynie do połączenia składników. Pod koniec mieszania dodajemy świeżo starty imbir. Formę wykładamy papierem do pieczenia lub smarujemy odrobiną ciasta. Wykładamy do formy ciasto na chlebek, wyrównujemy wierzch wilgotną dłonią lub łyżką.
pieczenie
30 min
pieczenie
2. Chlebek wkładamy do rozgrzanego piekarnika. Pieczemy przez 30 minut w 200 stopniach. Pod koniec pieczenia wbijamy patyczek i sprawdzamy, czy jest suchy. Jeśli tak, to wyciągamy chleb z piekarnika. W przypadku kiedy patyczek jest oblepiony ciastem, dopiekamy go jeszcze kilka minut. Upieczony, lekko zarumieniony chlebek wyciągamy z piekarnika i przekładamy na kuchenną kratkę.
Smakowita de Luxe
Smakowita de Luxe
Kromka świeżego chleba z chrupiącą skórką i miękkim wnętrzem, a do tego Smakowita de Luxe. Dobro z ziaren!
Więcej o tym wariancie
Pszenica
Pszenica
Uniwersalne i bardzo lubiane w Polsce ziarno, o niezwykle przyjemnym słodko-orzechowym smaku. Mąka pszenna to nieodzowny element każdej kuchni, są w szczególności cenione wśród miłośników domowych …
Dowiedz się więcej