Rogale marcińskie wypiekane są w Poznaniu z okazji 11 listopada, czyli imienin św. Marcina. Już tydzień wcześniej można je kupić w większości cukierni w całej Polsce.
Rogale można również upiec samodzielnie w domu, ale wymaga to sporo pracy i cierpliwości. Rok temu tak się namęczyłam je robiąc, że mimo cudownego smaku zdecydowałam, że w tym roku przygotuję bardziej leniwą wersję. Wilgotny farsz z białego maku i bakalii otuliłam drożdżowym ciastem i upiekłam słodkie bułeczki. Może nie są tak efektowne z wyglądu, ale w smaku niczego im nie brakuje.
Dodatkowo można je jeszcze polać domowym lukrem i obiecuję, że będą smaczniejsze niż niejeden rogal z cukierni 🙂
Wygladaja fantastycznie! Sprobuje zrobic. Fajnie by bylo, gdybyscie jeszcze pisaly ile kalorii ma porcja i calosc oraz ile porcji wychodzi z podanych skladnikow. A tak to po prostu sie zakochalam w waszej stronie. Jest cudowna. Te przepisy niebianskie:).
Dzień dobry,
Dziękujemy za miłe słowa, cieszymy się, że strona się podoba i zachęcamy do korzystania z przepisów.
Większość wypieków ma automatycznie obliczaną kaloryczność przez portal Z pierwszego tłoczenia, do którego blog jest zapisany. Bułeczki marcińskie w takim przeliczeniu wychodzą bardzo kaloryczne, ale można zmniejszyć ilość farszu o połowę lub dodać mniej bakalii/marcepanu do masy: http://zpierwszegotloczenia.pl/przepis/buleczki-marcinskie
Pozdrawiam serdecznie 🙂
Gratuluję pomysłu na bułki Św. Marcina. Zgadzam się że z rogalami jest trochę wywijania. Końce są zwykle przesuszone i bez nadzienia. Zamiast maku proponuję masę z orzechów włoskich według Makłowicza. Zrobił on podobny numer z orzechowcem.( https://www.tesco.pl/smaczna-strona/przepisy/orzechowiec-8616.html)
Trochę zboczyliśmy z chlebowej drogi na słodką aleję ale święta mają soje prawa.
Jak robiłem „Orzechowca” Makłowicza to wziąłem Wasze ciasto na maślane bułeczki, jest the best w swojej kategorii.
Dziękuję. Masę z orzechów włoskich bardzo lubię, wykorzystałam ją rok temu do przełożenia piernika staropolskiego http://www.burczymiwbrzuchu.pl/2013/12/kalendarz-adwentowy-21-piernik.html i w tym roku planuję zrobić podobną 🙂
Cieszę się, że ciasto na maślane bułeczki się sprawdza!
Pozdrawiam serdecznie.