Komentarze do: Nocny chleb żytni z jogurtem (na zakwasie) https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/ Ponad 1000 przepisów na samodzielnie wypiekany chleb! Wed, 03 Jan 2024 23:20:12 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.9.4 Autor: Małgosia https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-494832 Wed, 03 Jan 2024 23:20:12 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-494832 W odpowiedzi do Marta.

Mąka orkiszowa odpowiada bardziej mące pszennej i świetnie się je zamienia. Tu mamy mąkę żytnią i inny proces przygotowania (mąkę orkiszową trzeba wyrabiać, jak pszenną), a także proporcje płynnych składników.

]]>
Autor: Marta https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-494748 Wed, 03 Jan 2024 11:10:07 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-494748 Czy można użyć mąki orkiszowej pelnoziarnistej? 🙂 zakwas mam z maki zytniej.
P.s to już kolejny przepis, do tej pory wszystkie udane!

]]>
Autor: Małgosia https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-444585 Wed, 15 Feb 2023 20:24:49 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-444585 W odpowiedzi do basia.

Warto próbować, przy różnych ustawieniach chleb wypieka się nieco inaczej. Każdy piekarnik ma inne właściwości, w niektórych lepiej chleb wychodzi właśnie na termoobiegu.

]]>
Autor: basia https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-444560 Wed, 15 Feb 2023 17:43:55 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-444560 Czy zauwazylas jakąś roznice gdy robisz ten sam przepis ale raz pieczesz na góra-dół a raz na termoobiegu? Czy można liczyc na bardziej delikatną skórkę przy termoobiegu?:)

]]>
Autor: Zuza https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-109047 Mon, 23 Dec 2019 12:28:26 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-109047 Witam,
Czy rodzaj zakwasu ma znaczenie w wypieku? Bo mi wyszedł zakalec ? Mam zakwas z mąki żytniej jasnej typ 720.

]]>
Autor: Aneta https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-88748 Fri, 25 Jan 2019 06:33:24 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-88748 Witam serdecznie. Właśnie chleb rośnie, ale mam wątpliwości bo musiałam zmienić co nieco zobaczymy co z tego wyjdzie. Zamiast wody dałam serwatka i co najgorsze miałam ,nie wiedzieć czemu za mało zakwasu. Nie zdążył mi się naprodukowac przez 3 dni:( dodałam suchych drożdży. Robiłam podwójną porcję jak zawsze . No nic pozostale robić świeży zakwas.

]]>
Autor: lucyna https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-87203 Sat, 03 Nov 2018 19:11:15 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-87203 a jednak wyszedł. Zaczął rosnąć po paru godzinach i jeszcze potem w piekarniku. Bardzo smaczny. Dziękuje.

]]>
Autor: ewa https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-67094 Thu, 13 Jul 2017 12:19:04 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-67094 Lubie ten chleb. Ostatnio zamiast jogurtu dodałam cukinie /tartą na srednich oczkach. Wyszło b. b.smacznie

]]>
Autor: Tosia https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-50884 Thu, 09 Jun 2016 09:46:21 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-50884 W odpowiedzi do Izabela.

Tak, czasem się dodaje szczyptę drożdży, ale dosłownie szczyptę i tylko jeśli zakwas nie pracuje, warto jednak przedobrzyć 🙂
Trzymam kciuki za kolejne wypiek 🙂 A chleb nocny jest łatwy, bo wymaga mało pracy, ale sama metoda wyrastania w zimnym miejscu niestety tę sprawę utrudnia, szczególnie przy słabym zakwasie.

]]>
Autor: Izabela https://smakowitychleb.pl/nocny-chleb-zytni-z-jogurtem-na-zakwasie/#comment-50862 Wed, 08 Jun 2016 19:19:39 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=14387#comment-50862 W odpowiedzi do Tosia.

To teraz będę już wiedziała z tymi drożdżami 🙂 Przeczytałam u Ciebie, że przy pierwszych wypiekach na młodym zakwasie warto dodać odrobinę drożdży, to też tak zrobiłam.
No i wydawało mi się, że taki nocny jest łatwy, tzw. pikuś 😉
Odstawiłam godzinę temu pszenny na zakwasie, za 3h teoretycznie będzie gotowy do wypieku. Sprawdzę czy tym razem wyjdzie 🙂

]]>