Newsletter
Dziękujemy za rejestrację w newsletterze.
Wkrótce otrzymasz od nas pierwsze wiadomości
Podany email już istnieje w naszej bazie.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Nie umknie Ci już żaden ciekawy przepis! Nasz smakowity newsletter
to regularna porcja wpisów z bloga, które zaspokoją Twój głód
kulinarnych inspiracji. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail:
Podaj prawidłowy adres email.
Podaj swoje imię.
Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa
Zgoda na przetwarzania danych jest obowiązkowa
Trwa zapisywanie...
Wycieczka do muzeum chleba

- Jak Wam się podoba w Muzeum Chleba, Kochani? - zapytała Pani Chlebowska i obserwując uśmiechnięte twarze swoich pociech wiedziała, co zaraz usłyszy. - Jest świetnie, Mamo! - odkrzyknęła Piętka, a Piętek zaczął bawić się maką obsypując nią... wszystko wokół.

Pani Chlebowska widząc żywe zainteresowanie swoich pociech zapytała: - Czy wiedzieliście, że w Polsce są też takie ciekawe miejsca jak Żywe Muzeum Piernika, Kolejkowo czyli Świat w Miniaturze czy… Muzeum Mydła? - Naprawdę, mamo? - odpowiedzieli zgodnie razem Piętka i Piętek, po czym dodali: - A kiedy je odwiedzimy? Pani Chlebowska nie kryjąc rozbawienia odpowiedziała: - Jak tylko otrzepiecie się z tej mąki!

Zanim to się jednak stanie, Rodzina Chlebowskich miała dziś jeszcze sporo do zobaczenia w Muzeum Chleba. Piętka i Piętek poznali nowe rodzaje kształtów bochenków, wysłuchali opowieści najstarszych piekarzy, a nawet sami zaczęli piec chleb!

Po tak intensywnym dniu, Rodzina Chlebowskich wróciła do domu z kilkoma własnoręcznie zrobionymi chlebkami. Pani Chlebowska zdołała je posmarować jedynie Smakowitą zanim wszystko zostało zjedzone. Na jej zdziwioną minę opowiedział Piętek tłumacząc się szybko: - Mamo, wiesz że takie są najlepsze!

Ta wizyta w muzeum z pewnością zapadnie na długo w pamięć Piętce i Piętkowi. A Wy w jakim muzeum ostatnio byliście?

Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Oceń przepis:

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl