Newsletter
Dziękujemy za rejestrację w newsletterze.
Wkrótce otrzymasz od nas pierwsze wiadomości
Podany email już istnieje w naszej bazie.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Nie umknie Ci już żaden ciekawy przepis! Nasz smakowity newsletter
to regularna porcja wpisów z bloga, które zaspokoją Twój głód
kulinarnych inspiracji. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail:
Podaj prawidłowy adres email.
Podaj swoje imię.
Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa
Zgoda na przetwarzania danych jest obowiązkowa
Trwa zapisywanie...
Sylwester Chlebowskich

Piętka i Piętek nie mogli ustać w miejscu. W końcu nie co dzień świętuje się nadejście Nowego Roku. I nie co dzień rodzice pozwalali im bawić się do północy. Pani Chlebowska przygotowywała właśnie koreczki i kanapki ze Smakowitą na przyjście gości. Pan Chlebowski w tym czasie rozpakowywał fajerwerki i zimne ognie.

- Mamo, mamo, jak wyglądam? - pytał Piętek, który po raz pierwszy miał na sobie krawat. - Jak prawdziwy mężczyzna - Pani Chlebowska pękała z dumy. - Pomylę Cię z tatą - zażartowała siostra. - Dzieci, pomóżcie nakryć do stołu! - zawołał z salonu Pan Chlebowski.

Cała Rodzinka była tak zaaferowana przygotowaniami do wieczoru, że dopiero za trzecim razem usłyszeli dzwonek do drzwi. Państwo Chlebowscy gościli dziś swoich przyjaciół i obiecali dzieciom, że będą mogły wypić z dorosłymi noworoczny toast. Pan Chlebowski na tę okazję kupił już nawet musujący sok.

Po kolacji wszystkim rozdano zimne ognie. Piętka i Piętek zachwycali się iskrami i z radością chwycili swoje lampki w dłoń. Zbliżał się Nowy Rok. Wszyscy chórem odliczali sekundy do północy. - 3, 2, 1… Szczęśliwego Nowego Roku! - wykrzyknęli razem. Opróżnili swoje lampki i zaczęli składać sobie życzenia. Pośród uśmiechniętych twarzy wyróżniała się Piętka, wyraźnie czymś zakłopotana. - Coś się stało, Skarbie? - zapytał Pan Chlebowski. - Mamy Nowy Rok - odpowiedziała mu córka. - Czy to oznacza, że… jestem o rok starsza?

- Ha, ha - roześmiał się głośno Pan Chlebowski. - Nie, Kochanie. - odpowiedział Piętce. - Starsza będziesz dopiero w swoje urodziny!

A jak Wy spędzicie tegorocznego Sylwestra?

Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Oceń przepis:

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl