Newsletter
Dziękujemy za rejestrację w newsletterze.
Wkrótce otrzymasz od nas pierwsze wiadomości
Podany email już istnieje w naszej bazie.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Nie umknie Ci już żaden ciekawy przepis! Nasz smakowity newsletter
to regularna porcja wpisów z bloga, które zaspokoją Twój głód
kulinarnych inspiracji. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail:
Podaj prawidłowy adres email.
Podaj swoje imię.
Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa
Zgoda na przetwarzania danych jest obowiązkowa
Trwa zapisywanie...
Ostatni moment na… biwak!

Pole namiotowe to miejsce, które wszystkim kojarzy się z wakacjami. A jeśli w okolicy znajduje się las i woda, to mamy przepis na pełnię wakacyjnego szczęścia. Dlatego dziś zapraszamy na biwak!

Podstawą udanej wyprawy jest oczywiście atrakcyjna okolica - jeśli jeszcze nie macie swojego ulubionego miejsca, to poszukajcie w wybranym rejonie pól biwakowych (informacje o nich znajdziecie m.in. w każdym nadleśnictwie). Nie mniej znaczący jest… namiot ;) Im większa rodzina, tym oczywiście namiot musi być większy i wygodniejszy. Do tego komplet rzeczy niezbędnych, m.in. śpiwory, karimaty, ciepłe ubrania i (koniecznie) latarki. Bez latarki pod namiotem ani rusz ;) I na koniec: spakujcie wszelkiego rodzaju sprzęty do rekreacji. Dodatkowo, jeśli wybieracie się w miejsce blisko jakiegokolwiek kąpieliska, to bez odpowiedniej ilości piłek, dmuchanych kół i materacy do pływania nawet nie wyjeżdżajcie z domu ;) Przydadzą się, to pewne.

Na biwak warto się też przygotować od strony kulinarnej - jeśli nie lubicie gotować w trudnych warunkach, a wyjazd nie jest długi, to wystarczy zabrać koszyk pyszności z domu i cieszyć się pobytem na świeżym powietrzu. Co sprawdzi się najlepiej? Dobrym wyborem będzie sycący chleb na zakwasie - oczywiście ze Smakowitą. Do tego warzywa, różnego rodzaju sery. Będzie pysznie! :) A na ognisko koniecznie zabierzcie ziemniaki. Wprawdzie trudno znaleźć osobę, której udało się NIE spalić ziemniaków w ognisku, ale to już po prostu taka tradycja ;)

Kiedy ostatni raz byliście na biwaku? Dajcie znać w komentarzach!

Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Oceń przepis: