Newsletter
Dziękujemy za rejestrację w newsletterze.
Wkrótce otrzymasz od nas pierwsze wiadomości
Podany email już istnieje w naszej bazie.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Nie umknie Ci już żaden ciekawy przepis! Nasz smakowity newsletter
to regularna porcja wpisów z bloga, które zaspokoją Twój głód
kulinarnych inspiracji. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail:
Podaj prawidłowy adres email.
Podaj swoje imię.
Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa
Zgoda na przetwarzania danych jest obowiązkowa
Trwa zapisywanie...
Chlebowscy zwiedzają Wieliczkę

- Mamo, dokąd jedziemy? - dopytywał Piętek, wiercąc się na kanapie samochodu. - Zobaczysz, Kochanie - odpowiedziała Mama. - Będzie jak w bajce - obiecał Pan Chlebowski. Dzieci szybko przekonały się, że słowa dotrzymał. Wystarczyło, że Rodzinka wsiadła do windy i zaczęła jechać szybem do kopalni soli.

Dzieci zachwycały się kolejnymi komorami, podziwiały narzędzia i wyposażenie kopalni. Wrażenie zrobił na nich potężny kierat, którym konie wyciągały sól na powierzchnię. Ale największą atrakcją okazała się przepiękna kaplica św. Kingi. Piętka i Piętek nie mogli uwierzyć, że stoją na posadzce wykonanej z soli, a nad ich głowami wiszą solne żyrandole.

- To jest taka sól, jaką mamy w kuchni? - nie mógł uwierzyć Piętek. - Tak, kochanie - śmiała się Pani Chlebowska. - To może zabierzemy jej trochę do domu? - zaproponowała Piętka. - Zostawmy ją dla innych turystów - odpowiedział Pan Chlebowski, powstrzymując się od śmiechu.

Piętka i Piętek resztę wycieczki spędzili podziwiając kolejne ozdoby, rzeźby i tunele wykute w soli. Kopalnię w Wieliczce opuściły z uśmiechami na buziach. Pani Chlebowska wyciągnęła dla wszystkich kanapki ze Smakowitą. - Jak Wam się podobało? - zapytała swoje pociechy.

- Było fantastycznie! - odpowiedziała bez namysłu Piętka. - Mamo - Piętek był wyraźnie zamyślony. - Tej soli wystarczyłoby nam na rosoły do końca życia - wydusił wreszcie, a rodzinka wybuchła gromkim śmiechem.

Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Oceń przepis:

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl