Newsletter
Dziękujemy za rejestrację w newsletterze.
Wkrótce otrzymasz od nas pierwsze wiadomości
Podany email już istnieje w naszej bazie.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Nie umknie Ci już żaden ciekawy przepis! Nasz smakowity newsletter
to regularna porcja wpisów z bloga, które zaspokoją Twój głód
kulinarnych inspiracji. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail:
Podaj prawidłowy adres email.
Podaj swoje imię.
Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa
Zgoda na przetwarzania danych jest obowiązkowa
Trwa zapisywanie...
Chlebowscy zwiedzają jaskinie

- Kochani! Dzisiaj pobawimy się w grotołazów! - powiedział dumnie Pan Chlebowski. - W kogo? - dzieci nie potrafiły ukryć zdumienia. - W grotołazów. To znaczy, że będziemy zwiedzać jaskinie - wytłumaczyła Pani Chlebowska.

Dzieci od razu zachwyciły się pomysłem. Jaskinie kojarzyły im się z baśniowymi stworzeniami, magicznymi kryjówkami i pirackimi skarbami. Piętek i Piętka z trudem utrzymywali spokojne tempo swoich rodziców, ale przystanęli na moment ogromnie zdziwieni, gdy po przejściu długiego i wąskiego korytarza, ujrzeli ogromną salę wypełnioną pięknymi skalnymi formami. Po chwili dzieci rozbiegły się, jakby czegoś szukając.

- Kochani, co Wy robicie? - zapytała zaskoczona Pani Chlebowska. - Szukamy skarbów mamo! - odpowiedział Piętek. - Nie wiesz, że piraci ukrywają swoje skarby w jaskiniach? - chłopiec mówił z przekonaniem w głosie. - W tych jaskiniach nie ma żadnych skarbów - zapewnił rozbawiony Pan Chlebowski. - Poza tymi do oglądania - tłumaczył, wskazując dłonią na wyrastające z ziemi stalagmity i zwisające z sufitu stalaktyty. - I tymi, które już dawno odkryto - kontynuował Pan Chlebowski, podchodząc do wystawy z wykopaliskami.

Dzieci z zachwytem przyglądały się kościom zwierząt, które znały tylko z książek. Nie mogły się nadziwić, że stoją w miejscu, w którym kiedyś żyły mamuty i szablozębne tygrysy. - Mamo, całe to otoczenie wygląda jak z bajki! - skomentowała Piętka. - Faktycznie, kochanie - odpowiedziała Pani Chlebowska. Okazało się, że jaskinia pełna jest podobnych pomieszczeń i jej zwiedzanie zajęło Rodzince sporo czasu. Z tym większym apetytem spałaszowały kanapki ze Smakowitą, które wręczyła im mama.

- Jak Wam się podobało? - zapytała Pani Chlebowska. - Bardzo - odpowiedział Piętek. - Ale następnym razem będziemy zwiedzać jaskinie, w których są skarby piratów! - podsumował wycieczkę, a cała Rodzinka nie mogła powstrzymać się od śmiechu.

Zwiedzaliście kiedyś jaskinie? Jakie zrobiły na Was wrażenie?

Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Oceń przepis:

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl