Newsletter
Dziękujemy za rejestrację w newsletterze.
Wkrótce otrzymasz od nas pierwsze wiadomości
Podany email już istnieje w naszej bazie.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Nie umknie Ci już żaden ciekawy przepis! Nasz smakowity newsletter
to regularna porcja wpisów z bloga, które zaspokoją Twój głód
kulinarnych inspiracji. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail:
Podaj prawidłowy adres email.
Podaj swoje imię.
Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa
Zgoda na przetwarzania danych jest obowiązkowa
Trwa zapisywanie...
Bajeczny lot balonem

Piętka i Piętek wiercili się w swoich fotelach, nie mogąc doczekać się dzisiejszej przygody. Miało być jak w książkach przygodowych, które z zapałem czytali! Pan Chlebowski pewnym ruchem rąk delikatnie skręcił w wąską dróżkę i dojechał do dużej polany, na środku której stał zupełnie niezwykły pojazd. Kiedy samochód Rodzinki się zatrzymał, dzieci natychmiast z niego wyskoczyły i pobiegły w kierunku pękatego kształtu.

Balon wydał się Piętkowi i Piętce niczym wyjęty z baśni. Nad polaną górowała czasza w czerwone, żółte i zielone pasy, pod nią podpięty był kosz. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się całej konstrukcji, ale szczególną uwagę przykuł wiszący nad koszem palnik. – Tato, dlaczego tam się pali? – zapytała zdziwiona Piętka. – Dzięki rozgrzanemu powietrzu balon się unosi, Kochanie – odpowiedział Pan Chlebowski.

Rodzinkę Chlebowskich przywitał pilot niezwykłego statku, pomagając im wejść do kosza. Odkotwiczył balon i po chwili cała piątka unosiła się w powietrzu, powoli przesuwając się wraz z łagodnymi podmuchami wiatru. Pod koszem widać było las, pola uprawne, osiedle domów jednorodzinnych i miejskie wieżowce w oddali.

- Czy stąd widać nasz dom? – zainteresowała się Piętka. Państwo Chlebowscy wytężyli wzrok, po chwili mama zauważyła znajomy kształt. – Tak, Kochanie. Spójrz tam! – wskazała dłonią kierunek. – Gdzie? – Piętka wciąż nie mogła zlokalizować właściwego budynku. – Widzę, widzę! – krzyknął Piętek – Ten z czerwoną dachówką – podpowiedział siostrze.

Jeszcze w balonie, Pani Chlebowska rozdała wszystkim kanapki ze Smakowitą. Dzieci nie mogły się nadziwić, że jedzą drugie śniadanie tak wysoko nad ziemią! Gdy wylądowali, uśmiechy na twarzach Piętka i Piętki sięgały od ucha do ucha. Było zupełnie jak w ich ulubionych książkach.

A czy Wy lataliście kiedyś balonem?

Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Oceń przepis:

Subscribe to our newsletter

FreshMail.pl