Newsletter
Dziękujemy za rejestrację w newsletterze.
Wkrótce otrzymasz od nas pierwsze wiadomości
Podany email już istnieje w naszej bazie.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Nie umknie Ci już żaden ciekawy przepis! Nasz smakowity newsletter
to regularna porcja wpisów z bloga, które zaspokoją Twój głód
kulinarnych inspiracji. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail:
Podaj prawidłowy adres email.
Podaj swoje imię.
Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa
Zgoda na przetwarzania danych jest obowiązkowa
Trwa zapisywanie...
Zwiedzanie skansenu to fajna zabawa!

- Ja chcę mieszkać w takiej chatce! - wykrzyczała Piętka i pobiegła w głąb domu zwiedzać zabytkowe pomieszczenia chaty, która była główną atrakcją skansenu, do którego wybrała się dziś rodzina Chlebowskich. - Tylko się nie przewróć, Skarbie - powiedziała na pożegnanie Pani Chlebowska widząc, jak jej maleństwo znika za drzwiami jednego z pokojów historycznej chatki.

Po powrocie z rejsu wycieczkowego rodzinka Chlebowskich postanowiła w ostatni weekend wakacji zwiedzić jeszcze skansen nieopodal miasta. Wybrali go ze względu na to, że zachowane tam zostały nie tylko wspaniały budynki jak chatki, wiatrak czy kościół, ale także układ przestrzenny oraz elementy wchodzące w jego skład, np. specyficzny dla danego terenu drzewostan.

Po południu rodzinka Chlebowskich udała się na przepyszny obiad. Zupy i główne danie smakowały przepysznie, ale największą popularnością cieszyły się pajdy chleba posmarowane Smakowitą, które można było zabrać ze sobą na wynos.

- Mamo! My chcemy tu zostać! - zgodnie wykrzyczały Piętka i Piętek, a Pani Chlebowska spokojnym głosem odpowiedziała: - To nie jedyne miejsce w Polsce, które pokochacie, za niedługo pokażę Wam następne… Chodźcie, pora się zbierać do domu.

A jakie skanseny godne polecenia w Polsce Wy zwiedziliście i do jakich chcielibyście się udać w przyszłości?

Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Oceń przepis: