Newsletter
Dziękujemy za rejestrację w newsletterze.
Wkrótce otrzymasz od nas pierwsze wiadomości
Podany email już istnieje w naszej bazie.
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Nie umknie Ci już żaden ciekawy przepis! Nasz smakowity newsletter
to regularna porcja wpisów z bloga, które zaspokoją Twój głód
kulinarnych inspiracji. Wystarczy, że podasz swoje imię i adres e-mail:
Podaj prawidłowy adres email.
Podaj swoje imię.
Akceptacja regulaminu jest obowiązkowa
Zgoda na przetwarzania danych jest obowiązkowa
Trwa zapisywanie...
Chlebowscy w kosmosie

O tej wyprawie Piętka marzyła od zawsze. Rano pierwsza podniosła się z łóżka i wbiegła do kuchni. Czekała na Mamę, która miała przygotować kanapki ze Smakowitą.

Urodziny Pani Chlebowskiej

Tego ranka Pan Chlebowski krzątał się po kuchni, przygotowując kanapki ze Smakowitą dla siebie i swoich pociech. Piętka i Piętek mieli odwiedzić swoich kolegów, a ich Tata musiał wyjątkowo jechać do biura.

Teatrzyk Chlebowskich

Pan Chlebowski stał przed lustrem, ubrany w swój najlepszy garnitur. Od kilku minut walczył z krawatem. Na pomoc ruszyła Pani Chlebowska, która kilkoma zwinnymi ruchami zawiązała piękny węzeł.

Chlebowscy w oceanarium

Dzieci Państwa Chlebowskich niezmiernie fascynowała przyroda. Dlatego rodzice przygotowali dla swoich pociech wyjątkową atrakcję - wycieczkę do oceanarium.

Mecz hokejowy Chlebowskich

Zima to dla Rodzinki Chlebowskich wyjątkowo aktywny okres. Pomimo panującego wokół chłodu rodzice postanowili wybrać się z Piętką i Piętkiem na pobliskie lodowisko.

Planszówki Chlebowskich

W ten weekend Rodzinka Chlebowskich wyjątkowo nigdzie się nie wybierała. Tata wpadł jednak na pomysł, jak urozmaicić czas swoim dzieciom i wyciągnął wszystkie planszówki.

Chlebowscy zwiedzają Wieliczkę

- Mamo, dokąd jedziemy? - dopytywał Piętek, wiercąc się na kanapie samochodu. - Zobaczysz, Kochanie - odpowiedziała Mama. - Będzie jak w bajce - obiecał Pan Chlebowski.

Karnawał Chlebowskich

Piętka i Piętek zostali zaproszeni przez kolegów ze szkoły na zabawę karnawałową. Dzieci Państwa Chlebowskich przez kilka ostatnich dni starannie dobierały stroje.

Chlebowscy na sankach

Tego ranka śnieg zasypał dom Rodzinki. Pan Chlebowski od razu wpadł na pomysł, jak umilić swoim Pociechom dzień. Najpierw przygotował jednak na śniadanie dla całej czwórki kanapki ze Smakowitą.

Sylwester Chlebowskich

Piętka i Piętek nie mogli ustać w miejscu. W końcu nie co dzień świętuje się nadejście Nowego Roku. I nie co dzień rodzice pozwalali im bawić się do północy.

Święta u Chlebowskich

W domu Rodzinki Chlebowskich panowała napięta atmosfera. Dzieci z zapałem stroiły choinkę, a mama w tym czasie przygotowywała 12 świątecznych potraw.

Chlebowscy szusują

Rodzinka Chlebowskich nie mogła przepuścić takiej okazji. Kiedy tylko w górach spadło dość śniegu, natychmiast spakowali się i wybrali na podbój stoków. Pan Chlebowski i Pani Chlebowska szusowali jeszcze w dzieciństwie i pasję do białego szaleństwa zaszczepili swoim dzieciom.

Mikołajki Chlebowskich

Państwu Chlebowskim zajęło sporo czasu przekonanie dzieci, żeby położyły się do swoich łóżek. Piętka i Piętek doskonale wiedzieli, co czeka na nich o poranku. Kiedy dzieci zamknęły się w swoim pokoju, Pan Chlebowski założył kubrak św. Mikołaja.

Chlebowscy skaczą na trampolinach

Takiego placu zabaw Piętka i Piętek jeszcze nie widzieli. Ich oczom ukazała się ogromna hala, której podłogi i ściany były wyłożone trampolinami.

Wspólne gotowanie Chlebowskich

Piętek i Piętka biegali radośnie po domu, więc Pani Chlebowska wymyśliła dla nich zajęcie. - Dziś śniadanie przygotujemy wspólnie, Skarby! - zawołała do swoich dzieci.

Wyścig na torze gokartowym

Państwo Chlebowscy zabrali Piętka i Piętkę na tor gokartowy. Dzieci nie potrafiły ukryć ekscytacji, kiedy wchodziły na wyłożony bandami z opon parking. Oglądali przecież wyścigi w telewizji, a teraz same miały usiąść za kierownicą bolidu!

Chlebowscy idą do kina

Rodzinka Chlebowskich wybrała się w komplecie do kina. Już od przekroczenia progu dzieci nie mogły ukryć radości, biegając od jednego do drugiego filmowego plakatu. - Dzieci! – zawołał pociechy Pan Chlebowski. Piętka i Piętek już po chwili stali razem z rodzicami przed kasą. – Na jaki film idziemy?

Chlebowscy zwiedzają jaskinie

- Kochani! Dzisiaj pobawimy się w grotołazów! - powiedział dumnie Pan Chlebowski. - W kogo? - dzieci nie potrafiły ukryć zdumienia. - W grotołazów. To znaczy, że będziemy zwiedzać jaskinie - wytłumaczyła Pani Chlebowska.

Bajeczny lot balonem

Piętka i Piętek wiercili się w swoich fotelach, nie mogąc doczekać się dzisiejszej przygody. Miało być jak w książkach przygodowych, które z zapałem czytali! Kiedy samochód Rodzinki się zatrzymał, dzieci natychmiast z niego wyskoczyły i pobiegły w kierunku pękatego kształtu.

Niesamowita wyprawa do Parku Linowego

Moi mali alpiniści! – powiedziała z dumą Pani Chlebowska, patrząc na swoje dzieci, ubrane we wspinaczkowe uprzęże i z kaskami na głowach. – Idźcie do taty! - dodała na koniec. Uśmiechnięci Piętka i Piętek pobiegli do Pana Chlebowskiego, który stał pod strzelistą brzozą. Na drzewie zawieszona była linowa drabina z drewnianymi szczeblami.

Mecz piłkarski i wycieczka na stadion

Rodzinka Chlebowskich wybrała się wspólnie na mecz polskiej reprezentacji. Wszyscy byli wystrojeni w narodowe barwy. Pan Chlebowski miał na sobie drużynową koszulkę, dzieci – szaliki i czapki, Pani Chlebowska – umalowane na biało-czerwono policzki.

Wyprawa do Parku Miniatur

Tego dnia państwo Chlebowscy postanowili zabrać dzieci do Parku Miniatur. Piętka i Piętek przebierali nogami na myśl o zobaczeniu najciekawszych światowych zabytków.

Jesienna wycieczka do parku

Mamo, mamo, patrz co znalazłem! - powiedział Piętek i zaczął biec w stronę Pani Chlebowskiej trzymając w ręku kasztana. - Jaki duży! I zobacz, synku, jak pięknie się błyszczy! - odpowiedziała Pani Chlebowska, po czym usiadła na ławeczce w parku, do którego zawitała dziś cała rodzinka Chlebowskich.

Rodzina Chlebowskich na kręgielni

- Mamo, wygrałyśmy! - krzyknęła Piętka do Pani Chlebowskiej widząc wynik na tablicy po tym, jak kula przewróciła wszystkie kręgle po jej udanym rzucie, a w tle zabrzmiała radosna melodia. Emocje właśnie sięgały zenitu...

Wycieczka do muzeum chleba

- Jak Wam się podoba w Muzeum Chleba, Kochani? - zapytała Pani Chlebowska i obserwując uśmiechnięte twarze swoich pociech wiedziała, co zaraz usłyszy. - Jest świetnie, Mamo! - odkrzyknęła Piętka, a Piętek zaczął bawić się maką obsypując nią... wszystko wokół.

Zwiedzanie skansenu to fajna zabawa!

- Ja chcę mieszkać w takiej chatce! - wykrzyczała Piętka i pobiegła w głąb domu zwiedzać zabytkowe pomieszczenia chaty, która była główną atrakcją skansenu, do którego wybrała się dziś rodzina Chlebowskich.

Wakacje na statku

- Mamo, mamo! A co to? - zapytała Piętka patrząc na niesamowicie wysoki klif, którego wygląd dopełniała stojąca na nim zabytkowa latarnia morska. 

Ostatni moment na… biwak!

Pole namiotowe to miejsce, które wszystkim kojarzy się z wakacjami. A jeśli w okolicy znajduje się las i woda, to mamy przepis na pełnię wakacyjnego szczęścia. Dlatego dziś zapraszamy na biwak!

Smakowity dzień nad jeziorem

Wycieczka nad jezioro to idealny pomysł na aktywną rekreację. A jeśli dodatkowo w okolicy znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego, to szykuje się niezapomniany rodzinny weekend :)

Grzybów było w bród

Szukacie aktywnej rozrywki dla całej rodziny? Wybierzcie się do lasu na grzyby! Gwarantujemy, że to będzie wspaniale spędzony czas :)

Lato w mieście? Zapraszamy do parku!

Parki miejskie warto odwiedzać zwłaszcza latem, gdy tętnią życiem. Jeśli nie macie planów na dziś, to spakujcie piłkę, frisbee lub rakietki do badmintona i...

A może nad morze?

Wakacje w pełni, a nic tak bardzo nie kojarzy się z wakacjami i odpoczynkiem jak… morze!

Idziemy w góry!

Tatry, Beskidy, Karkonosze, Pieniny, Bieszczady, Góry Świętokrzyskie… W które góry najlepiej wybrać się latem? Odpowiedź jest prosta: w te, które najbardziej się Wam podobają! :)

Niezapomniana zabawa dla całej rodziny? Wybierzcie się na kajaki

Nie macie jeszcze planów na wakacyjny wyjazd? A może szukacie ciekawego pomysłu na spędzenie weekendu? Rozważcie… spływ kajakowy.

Wycieczka rowerowa? Doskonały plan na weekend!

Jeśli po całym tygodniu czujecie się zmęczeni, to mamy dla Was ciekawy pomysł na weekendowy odpoczynek.

Aktywny weekend z historią w tle? Zwiedzaj!

Szukacie pomysłu na aktywny weekend? Sprawdźcie, gdzie w Waszej okolicy znajduje się dostępny dla zwiedzających zamek, pałacyk lub dworek.

Jazda na rolkach? Świetna zabawa dla całej rodziny!

Nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie! A jeżdżenie na rolkach to jeden z najprzyjemniejszych sposobów na spędzanie czasu na świeżym powietrzu :)

Gry miejskie – czyli zwiedzaj, grając!

Znacie gry miejskie? Lubicie? To ciekawy pomysł na wspólne, aktywne spędzanie czasu w mieście :)

Pierwsze kroki w ogrodzie

Prace w ogródku to jedna z najbardziej relaksujących aktywności, które można robić na świeżym powietrzu.

Basen dla każdego!

Wszyscy jesteśmy wiecznie zapracowani, prawda? :)

Przepis na grilla

Co powiecie na wspólne grillowanie?

Ciabatta i focaccia – czym się różnią?

Dzisiaj porównamy dwa smakowite i pyszne rodzaje pieczywa pochodzące z Włoch :)

Dzień pełen energii

Wszyscy wiemy, że pozytywny poranek bardzo dobrze wpływa na dalszą część dnia!

Kulinarne podróże dookoła świata: Hiszpania

Czy jest pyszniejszy temat do rozmowy niż chleb? :)

Kromka kromce nierówna, czyli czym różni się pita od chlebków naan?

Na całym świecie istnieje mnóstwo różnych odmian pieczywa, a łączy je jedno - każde z nich jest przepyszne!

Wielkanocne zwyczaje

Wielkanoc obfituje w wiele zwyczajów i tradycji.

Wiosenne witaminy

Nowalijki to pierwsze, młode warzywa, które zbiera się wczesną wiosną.

Rozpoczynamy sezon na targi śniadaniowe

Targi śniadaniowe to trend, który bardzo szybko przyjął się w polskich miastach.

Czas na piknik

21 marca jest znany jako Pierwszy Dzień Wiosny, ale niewiele osób wie, że tego samego dnia obchodzimy Światowy Dzień Lasu :)

Rzeczy do zrobienia wiosną

Słońce i cieplejsze dni od razu motywują do działania, czyż nie?

Wiosna z odrobiną ruchu

Zima się skończyła, a wraz z zimą kończą się wymówki.

Żegnamy zimę

Stęskniliście się za wiosną? My też :)

Śniadania dla wielbicieli słodkich smaków

Musimy przyznać, jesteśmy łasuchami, więc słodkie smakołyki są częstym towarzyszem naszych śniadań.

Proste sposoby na słodkie walentynki

Żeby umilić dzień drugiej połówce nie potrzeba wiele.

Sposoby na naukę na piątkę z plusem

Nauka, ach nauka. Najlepiej byłoby, gdyby wiedza sama wskakiwała do głowy ;)

Weekendowy relaks ze smakiem

W weekend często chce nam się zaszyć pod kołdrą i nie wyściubiać spod niej nosa.

Poranne zwyczaje

W dzisiejszych czasach wiele osób zapomina o zjedzeniu śniadania.

Szybka przekąska

Szukacie pomysłów na szybkie przekąski?

Smak świeżego chleba

Wszyscy lubimy, gdy świeży chleb dodaje smaku śniadaniom.

Zimowe smaczki

Szukasz zimowej rozrywki dla całej rodziny?