Komentarze do: Bułeczki śniadaniowe https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/ Ponad 1000 przepisów na samodzielnie wypiekany chleb! Sat, 09 May 2026 18:43:56 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.9.4 Autor: Małgosia https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-531120 Sat, 09 May 2026 18:43:56 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-531120 W odpowiedzi do X.

Bardzo apetycznie się upiekły!

]]>
Autor: X https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-531119 Sat, 09 May 2026 18:35:41 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-531119 Pierwszy raz pieczone.

]]>
Autor: Małgosia https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-530969 Wed, 08 Apr 2026 02:42:23 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-530969 W odpowiedzi do Julia.

Cieszę się, że bułeczki się sprawdzają.

]]>
Autor: Julia https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-530928 Fri, 03 Apr 2026 11:49:10 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-530928 Smaczne bułeczki. Niedawno się na nie natknęłam, ale piekłam już wiele razy. Zarówno zgodnie z opisem, jak i na kefirze zamiast mleka, z serkiem homogenizowanym. Bardzo dobrze się przechowują. Można śmiało narobić więcej i odgrzewać w airfryerze.
Dodawanie cukru jest całkowicie niepotrzebne i wręcz zaszkodzi, bo bułki będą za słodkie. W tym przepisie jest cukier i jest go sporo, gdyż w tej ilości mleka mamy kilkanaście g cukru [laktozy], co stanowi odpowiednik 2-3 łyżeczek białego cukru. W mące 550 jest odrobina cukrów prostych i nawet do 75% skrobi. Enzymy naturalnie występujące w mące lub wydzielane przez drożdże rozkładają skrobię na cukry, którymi żywią się drożdże, a więc drożdże same sobie robią cukier z mąki i nie ma najmniejszej potrzeby, żeby je dokarmiać. Jeśli ciasto nie chce rosnąć, może to wynikać również z tego, że jest zimno w domu. U mnie jest teraz w kuchni 17 stopni, dzisiaj bułki rosły mi ponad godzinę dłużej niż podano w przepisie.

]]>
Autor: Małgosia https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-530811 Mon, 16 Mar 2026 18:04:45 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-530811 W odpowiedzi do Michał.

Ojej, to następnym razem koniecznie upiecz je z podwójnej porcji, żeby dla każdego starczyło 😉

]]>
Autor: Michał https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-530810 Mon, 16 Mar 2026 15:52:30 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-530810 ]]> Dzięki za ten przepis bułeczki wyszły przepyszne, u mnie pieczenie było złuszczę ponieważ nie chciały się zarumienić, domownicy prawie się o nie pobili 🤣

]]>
Autor: Małgosia https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-530755 Mon, 09 Mar 2026 07:54:14 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-530755 W odpowiedzi do Nela.

Na ogół wybieramy góra-dół, ale dopuszcza się wybór programu z nawiewem i parą lub termoobiegu jeśli taki program daje na ogół lepsze rezultaty w podobnych wypiekach.
Na blachę można wyłożyć pergamin.

]]>
Autor: Nela https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-530753 Mon, 09 Mar 2026 06:39:36 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-530753 . Mam pytanie odnośnie samego pieczenia; czy na blasze na pergaminem i czy góra/ dół ?. Dotyczy przepisu do " bułeczki śniadaniowe". Pozdrawiam 🥰]]> Dzień dobry 🥰. Mam pytanie odnośnie samego pieczenia; czy na blasze na pergaminem i czy góra/ dół ?. Dotyczy przepisu do ” bułeczki śniadaniowe”. Pozdrawiam 🥰

]]>
Autor: Małgosia https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-530549 Mon, 09 Feb 2026 22:37:45 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-530549 W odpowiedzi do Janek.

Można, ale jeśli używamy drożdży instant możemy ten etap pominąć i dodać je bezpośrednio do mąki. Cukier też nie jest potrzebny, by drożdże pracowały – to mit.

]]>
Autor: Janek https://smakowitychleb.pl/buleczki-sniadaniowe/#comment-530548 Mon, 09 Feb 2026 21:23:59 +0000 https://smakowitychleb.pl/?p=12649#comment-530548 Według Mnie, drożdże instant, powinniśmy do dać do ciepłego mleka, szczyptę cukru, a kiedy zaczną pracować, dodać pozostałe składniki, wymieszać i wyrabiać, tak, jak jest napisane. Poza tym wszystko super. Pozdrawiam. Janek

]]>