Wiosenne witaminy

Nowalijki to pierwsze, młode warzywa, które zbiera się wczesną wiosną. Do najpopularniejszych z pewnością można zaliczyć rzodkiewki, rzeżuchę, szczypiorek, czy natkę pietruszki. Z pewnością każdy z Was wie, że nowalijki można uprawiać samemu w domu, w kuchni, na parapecie. Ale czy każdy z Was próbował posadzić chociażby rzeżuchę? Najwyższa pora, aby to zmienić! :)

Jeśli marzy Wam się zielony szczypiorek połóżcie średniej wielkości cebulę na kawałku zwilżonej wodą waty. Możecie również użyć wilgotnej gazy. Sadzenie rzeżuchy jest jeszcze prostsze - wystarczy na kawałku waty rozsypać nasiona i dbać, aby były codziennie zraszane wodą. Po kilku - kilkunastu dniach możemy cieszyć się efektami naszej pracy. A ile przy tym zabawy! :)

Jeśli zależy Wam na prawdziwej porcji zdrowych witamin, warto zadać sobie nieco trudu i samodzielnie wyhodować je na swoim parapecie :) Takie wiosenne, zielone nowalijki idealnie nadają się do kanapek, surówek, czy do przyozdabiania pieczywa posmarowanego Smakowitą.

Spróbujcie! :)

Wasze komentarze:

Napisz komentarz:

Oceń przepis: